CTS Electronic Components 744C043104JPTR
744C043104JPTR picture photo
Mfg. Part Number
744C043104JPTR
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 100K OHM 1210
Datasheet Download
744C043104JPTR.pdf
Availability of 744C043104JPTR
QUANTITY
744C043104JPTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 744C043104JPTR
Internal Part NumberEIS-744C043104JPTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series744
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.100" W (3.20mm x 2.54mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)744C043104JPTR
Related Links744C043, 744C043104JPTR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
744C043104JPTR Details Description
Related parts for 744C043104JPTR
SWITCH ROTARY 3P-12POS ENCLD 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:6 100MHZ 16SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 7.62MM datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT UNSHLD datasheet.pdf
RES 4.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 10A 28VDC PUSH-PULL datasheet.pdf