CTS Electronic Components 744C043333JTR
744C043333JTR picture photo
Mfg. Part Number
744C043333JTR
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 33K OHM 1210
Datasheet Download
744C043333JTR.pdf
Availability of 744C043333JTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
744C043333JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 744C043333JTR
Internal Part NumberEIS-744C043333JTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.100" W (3.20mm x 2.54mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)744C043333JTR
Related Links744C04, 744C043333JTR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
744C043333JTR Details Description
Related parts for 744C043333JTR
RES SMD 90.9K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 1/4 NPT 5V 12" datasheet.pdf
IGBT 300V 75A 460W TO247 datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZD7 M20 datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 24"L X 20"W datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 254MA 1.9 OHM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 500MW DO35 datasheet.pdf