CTS Electronic Components 744C083100JP
744C083100JP picture photo
Mfg. Part Number
744C083100JP
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 2012
Datasheet Download
744C083100JP.pdf
Availability of 744C083100JP
QUANTITY
744C083100JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 744C083100JP
Internal Part NumberEIS-744C083100JP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2012, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)744C083100JP
Related Links744C08, 744C083100JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
744C083100JP Details Description
Related parts for 744C083100JP
NUT DRIVER HEX SOCKET 6MM datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS DL PCB GOLD datasheet.pdf
BATTERY PACK 12.0V 1900MAH NIMH datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
VARISTOR 16.94V 1.2KA 2220 datasheet.pdf
TRIAC 800V 4A DPAK datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
470UF 10V 10,3X32,0MM 125C 20000 datasheet.pdf