CTS Electronic Components 744C083101JTR
744C083101JTR picture photo
Mfg. Part Number
744C083101JTR
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 2012
Datasheet Download
744C083101JTR.pdf
Availability of 744C083101JTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
744C083101JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 744C083101JTR
Internal Part NumberEIS-744C083101JTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)744C083101JTR
Related Links744C08, 744C083101JTR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
744C083101JTR Details Description
Related parts for 744C083101JTR
POT 50 OHM 2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-DIP datasheet.pdf
SWITCH ROLL SPST-NO 11A SLD TERM datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
KK 100 HDR ASS'Y RA 02CKT TIN datasheet.pdf
MICRO 25C P 10" RBW NI datasheet.pdf
RES SMD 10.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf