CTS Electronic Components 744C083103JP
744C083103JP picture photo
Mfg. Part Number
744C083103JP
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 2012
Datasheet Download
744C083103JP.pdf
Availability of 744C083103JP
QUANTITY
744C083103JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 744C083103JP
Internal Part NumberEIS-744C083103JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)744C083103JP
Related Links744C08, 744C083103JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
744C083103JP Details Description
Related parts for 744C083103JP
CONN SPRING 8POS SNGL .430 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
SOFTWARE CODEWARRIOR MODULAR SIM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 180MA 12 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 16V X8R 1206 datasheet.pdf