CTS Electronic Components 744C083150JTR
744C083150JTR picture photo
Mfg. Part Number
744C083150JTR
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 15 OHM 2012
Datasheet Download
744C083150JTR.pdf
Availability of 744C083150JTR
QUANTITY
744C083150JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 744C083150JTR
Internal Part NumberEIS-744C083150JTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package4,000
Series744
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)15
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2012, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)