CTS Electronic Components 744C083183JP
744C083183JP picture photo
Mfg. Part Number
744C083183JP
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 18K OHM 2012
Datasheet Download
744C083183JP.pdf
Availability of 744C083183JP
QUANTITY
744C083183JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 744C083183JP
Internal Part NumberEIS-744C083183JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)744C083183JP
Related Links744C08, 744C083183JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
744C083183JP Details Description
Related parts for 744C083183JP
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 2-INP 5-TSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TRANS 2PNP 50V 0.1A SMINI6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT datasheet.pdf
CABLE 6COND 26AWG SLATE 100' datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 500MA 500 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 120PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
Connector Plug USB - micro B 2.0 5 Position Free Hanging (In-Line) datasheet.pdf