CTS Electronic Components 744C083392JP
744C083392JP picture photo
Mfg. Part Number
744C083392JP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 3.9K OHM 2012
Datasheet Download
744C083392JP.pdf
Availability of 744C083392JP
QUANTITY
744C083392JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 744C083392JP
Internal Part NumberEIS-744C083392JP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series744
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2012, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)744C083392JP
Related Links744C08, 744C083392JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
744C083392JP Details Description
Related parts for 744C083392JP
IC CTRLR HOT PLUG PCI 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES SMD 80.6KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 9pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 1A NMP datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf