CTS Electronic Components 744C083392JP
744C083392JP picture photo
Mfg. Part Number
744C083392JP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 3.9K OHM 2012
Datasheet Download
744C083392JP.pdf
Availability of 744C083392JP
QUANTITY
744C083392JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 744C083392JP
Internal Part NumberEIS-744C083392JP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series744
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2012, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)744C083392JP
Related Links744C08, 744C083392JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
744C083392JP Details Description
Related parts for 744C083392JP
RES ARRAY 9 RES 470 OHM 10SIP datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.10V SC70-4 datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .300 16POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX 3-8LINE 16-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 32.4UH 1.26A 189 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 330K OHM 2512 datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
NEUTRAL 400A UNBONDED datasheet.pdf