CTS Electronic Components 744C083820JTR
744C083820JTR picture photo
Mfg. Part Number
744C083820JTR
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 82 OHM 2012
Datasheet Download
744C083820JTR.pdf
Availability of 744C083820JTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
744C083820JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 744C083820JTR
Internal Part NumberEIS-744C083820JTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package4,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)744C083820JTR
Related Links744C08, 744C083820JTR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
744C083820JTR Details Description
Related parts for 744C083820JTR
RES SMD 52.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP MINI PANEL IND AMBER SEAL datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 19POS datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 649 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
14MM JUMPER SKT W/HNDL BLACK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
DBMAM25PNMA101 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf