CTS Electronic Components 745C101123JP
745C101123JP picture photo
Mfg. Part Number
745C101123JP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 12K OHM 2512
Datasheet Download
745C101123JP.pdf
Availability of 745C101123JP
QUANTITY
745C101123JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 745C101123JP
Internal Part NumberEIS-745C101123JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series745
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)745C101123JP
Related Links745C10, 745C101123JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
745C101123JP Details Description
Related parts for 745C101123JP
MOSFET N-CH 200V 18A TO-220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.05% 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES 453 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 2.5A 180 MOHM TH datasheet.pdf
DC/DC CONVERT +/-5V 0.35A datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 2POS W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1.3W DO41 datasheet.pdf