CTS Electronic Components 745C101152JTR
745C101152JTR picture photo
Mfg. Part Number
745C101152JTR
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 1.5K OHM 2512
Datasheet Download
745C101152JTR.pdf
Availability of 745C101152JTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
745C101152JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 745C101152JTR
Internal Part NumberEIS-745C101152JTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)745C101152JTR
Related Links745C10, 745C101152JTR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
745C101152JTR Details Description
Related parts for 745C101152JTR
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28DIP datasheet.pdf
IC TEMP SWITCH SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 3.0, Super Speed 9 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
RES CHAS MNT 20 OHM 1% 12.5W datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
Connector Receptacle 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 800MA 456 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf