CTS Electronic Components 745C101223JP
745C101223JP picture photo
Mfg. Part Number
745C101223JP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 22K OHM 2512
Datasheet Download
745C101223JP.pdf
Availability of 745C101223JP
QUANTITY
745C101223JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 745C101223JP
Internal Part NumberEIS-745C101223JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series745
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)745C101223JP
Related Links745C10, 745C101223JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
745C101223JP Details Description
Related parts for 745C101223JP
IC 3.3/2.5V DUAL MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
MKR WIRE CLIP ON B/W 60 PC datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 2.84K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 3.81MM datasheet.pdf
CONN PANEL SOURCE CAP datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CONICAL SHARP 1.4MM datasheet.pdf