CTS Electronic Components 745C101223JP
745C101223JP picture photo
Mfg. Part Number
745C101223JP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 22K OHM 2512
Datasheet Download
745C101223JP.pdf
Availability of 745C101223JP
QUANTITY
745C101223JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 745C101223JP
Internal Part NumberEIS-745C101223JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)745C101223JP
Related Links745C10, 745C101223JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
745C101223JP Details Description
Related parts for 745C101223JP
RES SMD 38.3KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN SOCKET 40POS IDC DL POL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 250V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
4 POSITION HDM PWR MOD TOOL datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER DBL 4POS .100" datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 47A SO8FL datasheet.pdf