CTS Electronic Components 745C101334JTR
745C101334JTR picture photo
Mfg. Part Number
745C101334JTR
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 330K OHM 2512
Datasheet Download
745C101334JTR.pdf
Availability of 745C101334JTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
745C101334JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 745C101334JTR
Internal Part NumberEIS-745C101334JTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)745C101334JTR
Related Links745C10, 745C101334JTR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
745C101334JTR Details Description
Related parts for 745C101334JTR
REGULATOR 3.3V 5A VADJ HORZ datasheet.pdf
RES 56K OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS SINGLE TIN datasheet.pdf
CONN SMB PLUG R/A 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 5PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 500MA 200 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 3NS 256FTBGA datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 5 CKTS LGT 51 datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf