CTS Electronic Components 745C101682JPTR
745C101682JPTR picture photo
Mfg. Part Number
745C101682JPTR
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 6.8K OHM 2512
Datasheet Download
745C101682JPTR.pdf
Availability of 745C101682JPTR
QUANTITY
745C101682JPTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 745C101682JPTR
Internal Part NumberEIS-745C101682JPTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series745
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)745C101682JPTR
Related Links745C101, 745C101682JPTR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
745C101682JPTR Details Description
Related parts for 745C101682JPTR
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO41 datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 4.9152MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 8.66M OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
UNICARD SHEETS 4 SECTIONS datasheet.pdf
ACP-101 CUTOFF-DIES datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf