CTS Electronic Components 745C102000XP
745C102000XP picture photo
Mfg. Part Number
745C102000XP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES ZERO OHM 2512
Datasheet Download
745C102000XP.pdf
Availability of 745C102000XP
QUANTITY
745C102000XP Order Process
Ship out your order
Specifications of 745C102000XP
Internal Part NumberEIS-745C102000XP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series745
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)0.0
ToleranceJumper
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)745C102000XP
Related Links745C10, 745C102000XP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
745C102000XP Details Description
Related parts for 745C102000XP
CONN SMA JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
ACCY MISC ALEN KEY #10 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS PIN datasheet.pdf