CTS Electronic Components 745C102102JP
745C102102JP picture photo
Mfg. Part Number
745C102102JP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 2512
Datasheet Download
745C102102JP.pdf
Availability of 745C102102JP
QUANTITY
745C102102JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 745C102102JP
Internal Part NumberEIS-745C102102JP
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)745C102102JP
Related Links745C10, 745C102102JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
745C102102JP Details Description
Related parts for 745C102102JP
PATCHCORD BANA PLUG STKG 24" BLK datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 700MA 890 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf