CTS Electronic Components 745C102332JP
745C102332JP picture photo
Mfg. Part Number
745C102332JP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 3.3K OHM 2512
Datasheet Download
745C102332JP.pdf
Availability of 745C102332JP
QUANTITY
745C102332JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 745C102332JP
Internal Part NumberEIS-745C102332JP
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)745C102332JP
Related Links745C10, 745C102332JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
745C102332JP Details Description
Related parts for 745C102332JP
SWITCH KEYLOCK SPST ON-OFF 120V datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 125MA 3.7 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 1.2NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
22UF 50V 8,0X8,0X6,5MM 105C 3000 datasheet.pdf