CTS Electronic Components 745X101473JP
745X101473JP picture photo
Mfg. Part Number
745X101473JP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 47K OHM 2512
Datasheet Download
745X101473JP.pdf
Availability of 745X101473JP
QUANTITY
745X101473JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 745X101473JP
Internal Part NumberEIS-745X101473JP
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)745X101473JP
Related Links745X10, 745X101473JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
745X101473JP Details Description
Related parts for 745X101473JP
BATTERY PK 4.5V AA OXYRIDE ALKA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 16.5K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 15W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
DIES INSULKRIMP QD 12-16 AWG datasheet.pdf
RES 15 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 48MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf