CTS Electronic Components 746X101333J
746X101333J picture photo
Mfg. Part Number
746X101333J
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 33K OHM 1206
Datasheet Download
746X101333J.pdf
Availability of 746X101333J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
746X101333J Order Process
Ship out your order
Specifications of 746X101333J
Internal Part NumberEIS-746X101333J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series746
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)746X101333J
Related Links746X1, 746X101333J Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
746X101333J Details Description
Related parts for 746X101333J
CONN HEADER 50POS 3.5MM SMD .5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/2W MELF datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V NP0 2225 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES 324 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 500MW DO35 datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
Low Cost, 300 MHz Rail-to-Rail Amplifiers IC datasheet.pdf