NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. 74AUP1G373GW-Q100H
74AUP1G373GW-Q100H picture photo
Mfg. Part Number
74AUP1G373GW-Q100H
Manufacturer
Product Category
Logic - Latches
Brief Description
IC LATCH D-TYPE
Datasheet Download
74AUP1G373GW-Q100H.pdf
Availability of 74AUP1G373GW-Q100H
QUANTITY
74AUP1G373GW-Q100H Order Process
Ship out your order
Specifications of 74AUP1G373GW-Q100H
Internal Part NumberEIS-74AUP1G373GW-Q100H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Latches
SeriesAutomotive, AEC-Q100, 74AUP
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeD-Type Transparent Latch
Circuit1:1
Output TypeTri-State
Voltage - Supply0.8 V ~ 3.6 V
Independent Circuits1
Delay Time - Propagation2.5ns
Current - Output High, Low4mA, 4mA
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Supplier Device Package6-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)74AUP1G373GW-Q100H
74AUP1G373GW-Q100H Details Description
Related parts for 74AUP1G373GW-Q100H
IC CLK ZDB 5OUT 133MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 125MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 82POS .100 DL R/A AU datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C UNSHIELDED datasheet.pdf
RES 1.00M OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERM 20A 250VAC 60VDC 3AB datasheet.pdf
IC FPGA 704 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 55NS 68PGA datasheet.pdf
HEADER HE13 STRAIGHT 7 P datasheet.pdf
CAP FILM 0.024UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 6800 PF 5% 1000VDC datasheet.pdf