NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. 74AUP2G80GM,125
74AUP2G80GM,125 picture photo
Mfg. Part Number
74AUP2G80GM,125
Manufacturer
Product Category
Logic - Flip Flops
Brief Description
IC D-TYPE POS TRG DUAL 8XQFN
Datasheet Download
74AUP2G80GM,125.pdf
Availability of 74AUP2G80GM,125
QUANTITY
74AUP2G80GM,125 Order Process
Ship out your order
Specifications of 74AUP2G80GM,125
Internal Part NumberEIS-74AUP2G80GM,125
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLogic Packages
Standard Package4,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Flip Flops
Series74AUP
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionStandard
TypeD-Type
Output TypeInverted
Number of Elements2
Number of Bits per Element1
Frequency - Clock309MHz
Max Propagation Delay @ V, Max CL6.4ns @ 3.3V, 30pF
Trigger TypePositive Edge
Current - Output High, Low4mA, 4mA
Voltage - Supply0.8 V ~ 3.6 V
Current - Quiescent0.5µA
Input Capacitance0.6pF
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-XFQFN Exposed Pad
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)74AUP2G80GM,125
74AUP2G80GM,125 Details Description
Related parts for 74AUP2G80GM,125
RES SMD 41.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 80W datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CONTACT CSL1.6E 18-16GLD.75 I3.5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf