Texas Instruments 74GTLP22033DGVRE4
74GTLP22033DGVRE4 picture photo
Mfg. Part Number
74GTLP22033DGVRE4
Manufacturer
Product Category
Logic - Specialty Logic
Brief Description
IC 8BIT REGIST TXRX 48-TVSOP
Datasheet Download
74GTLP22033DGVRE4.pdf
Availability of 74GTLP22033DGVRE4
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
74GTLP22033DGVRE4 Order Process
Ship out your order
Specifications of 74GTLP22033DGVRE4
Internal Part NumberEIS-74GTLP22033DGVRE4
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Specialty Logic
Series74GTLP
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeLVTTL-TO-GTLP Adjustable-Edge-Rate Registered Transceiver
Supply Voltage3.15 V ~ 3.45 V
Number of Bits8
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case48-TFSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package48-TVSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)74GTLP22033DGVRE4
Related Links74GTLP22, 74GTLP22033DGVRE4 Datasheet, Texas Instruments Distributor
74GTLP22033DGVRE4 Details Description
Related parts for 74GTLP22033DGVRE4
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT323 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 630V X7R 1808 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
CABLE 10COND 18AWG NATURAL 1000' datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
GASKET datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X8R 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 74 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP FILM 0.016UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf