NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. 74LVT32PW/AUJ
74LVT32PW/AUJ picture photo
Mfg. Part Number
74LVT32PW/AUJ
Manufacturer
Product Category
Logic - Gates and Inverters
Brief Description
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TSSOP
Datasheet Download
74LVT32PW/AUJ.pdf
Availability of 74LVT32PW/AUJ
QUANTITY
74LVT32PW/AUJ Order Process
Ship out your order
Specifications of 74LVT32PW/AUJ
Internal Part NumberEIS-74LVT32PW/AUJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Gates and Inverters
Series74LVT
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeOR Gate
Number of Circuits4
Number of Inputs2
Features-
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Current - Quiescent (Max)2µA
Current - Output High, Low20mA, 32mA
Logic Level - Low0.8V
Logic Level - High2V
Max Propagation Delay @ V, Max CL3.8ns @ 3.3V, 50pF
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package14-TSSOP
Package / Case14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)74LVT32PW/AUJ
74LVT32PW/AUJ Details Description
Related parts for 74LVT32PW/AUJ
BOX S STEEL NATURAL 8"L X 6"W datasheet.pdf
LED GRN/RED DIFF 8MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS SKT datasheet.pdf
CONN HDR 37POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
XCEDE RGHT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
LINE MODULE VE890 ISO VE8920 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 52POS DR LOW P datasheet.pdf