Amphenol Industrial 75-069628-20S
75-069628-20S picture photo
Mfg. Part Number
75-069628-20S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 14C 4#16 10#12 SKT PLUG
Datasheet Download
75-069628-20S.pdf
Availability of 75-069628-20S
QUANTITY
75-069628-20S Order Process
Ship out your order
Specifications of 75-069628-20S
Internal Part NumberEIS-75-069628-20S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)75-069628-20S
Related Links75-069, 75-069628-20S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
75-069628-20S Details Description
Related parts for 75-069628-20S
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8MSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 1.1A SSOT-6 datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8STG 16SOEIAJ datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 200POS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
PD-SWITCH, TX/3 + FX-SM1550/LONG datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711 datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf