CTS Electronic Components 752081222GP
752081222GP picture photo
Mfg. Part Number
752081222GP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 2.2K OHM 8SRT
Datasheet Download
752081222GP.pdf
Availability of 752081222GP
QUANTITY
752081222GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 752081222GP
Internal Part NumberEIS-752081222GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752081222GP
Related Links75208, 752081222GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752081222GP Details Description
Related parts for 752081222GP
IC FILTR 8TH ORDR LOWPASS 16SOIC datasheet.pdf
OUTLET NEMA5-15R SNAP-IN DUPLEX datasheet.pdf
RES 10.0 OHM 17W 5% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC R-6 datasheet.pdf
IC LED SHUNT 11.5V 5TSOP datasheet.pdf