CTS Electronic Components 752081331GP
752081331GP picture photo
Mfg. Part Number
752081331GP
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 330 OHM 8SRT
Datasheet Download
752081331GP.pdf
Availability of 752081331GP
QUANTITY
752081331GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 752081331GP
Internal Part NumberEIS-752081331GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Series752
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)330
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752081331GP
Related Links75208, 752081331GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752081331GP Details Description
Related parts for 752081331GP
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADR 20POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 300 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 56K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 47MM datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf