CTS Electronic Components 752081472JPTR13
752081472JPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
752081472JPTR13
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 4.7K OHM 8SRT
Datasheet Download
752081472JPTR13.pdf
Availability of 752081472JPTR13
QUANTITY
752081472JPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752081472JPTR13
Internal Part NumberEIS-752081472JPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752081472JPTR13
Related Links7520814, 752081472JPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752081472JPTR13 Details Description
Related parts for 752081472JPTR13
IC 16-BIT 4-PORT BUS SW 48-TSSOP datasheet.pdf
ALLIG 5 WAY-R/A BANANA PLUG BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED FIBER OPTIC GAAIAS HS TO-46 datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 26POS SMD datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 26MHZ SMD datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 152 TYP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf