CTS Electronic Components 752081472JPTR7
752081472JPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752081472JPTR7
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 4.7K OHM 8SRT
Datasheet Download
752081472JPTR7.pdf
Availability of 752081472JPTR7
QUANTITY
752081472JPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752081472JPTR7
Internal Part NumberEIS-752081472JPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752081472JPTR7
Related Links7520814, 752081472JPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752081472JPTR7 Details Description
Related parts for 752081472JPTR7
CONN FFC FPC TOP 24POS 1MM R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 333 I/O 484FBGA datasheet.pdf
IC REG LDO 20V 0.5A TO252-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP KEYSWITCH SQUARE ORANGE datasheet.pdf
CONN RCPT R/A PCB 4POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
SCR INV STUD 40A 800V TO-94 datasheet.pdf