CTS Electronic Components 752081823GPTR7
752081823GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752081823GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 82K OHM 8SRT
Datasheet Download
752081823GPTR7.pdf
Availability of 752081823GPTR7
QUANTITY
752081823GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752081823GPTR7
Internal Part NumberEIS-752081823GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752081823GPTR7
Related Links7520818, 752081823GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752081823GPTR7 Details Description
Related parts for 752081823GPTR7
RES SMD 232K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-DFN datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 135KSPS 28-TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 8POS 2.54MM GOLD datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 360MA 740 MOHM datasheet.pdf
RES 30K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf