CTS Electronic Components 752091102GTR7
752091102GTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752091102GTR7
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 9SRT
Datasheet Download
752091102GTR7.pdf
Availability of 752091102GTR7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
752091102GTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752091102GTR7
Internal Part NumberEIS-752091102GTR7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case9-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.515" L x 0.080" W (13.08mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752091102GTR7
Related Links752091, 752091102GTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752091102GTR7 Details Description
Related parts for 752091102GTR7
MOSFET P-CH 100V 0.075A SOT23-3 datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 310MA 670 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 190MA 950 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 24POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM datasheet.pdf
IC PLL FREQ TRANSLATOR 36CLCC datasheet.pdf
RES SMD 54.2 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf