CTS Electronic Components 752091121GPTR7
752091121GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752091121GPTR7
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 120 OHM 9SRT
Datasheet Download
752091121GPTR7.pdf
Availability of 752091121GPTR7
QUANTITY
752091121GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752091121GPTR7
Internal Part NumberEIS-752091121GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)120
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case9-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.515" L x 0.080" W (13.08mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752091121GPTR7
Related Links7520911, 752091121GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752091121GPTR7 Details Description
Related parts for 752091121GPTR7
CONN HEADER 5POS 2.5MM VERT TIN datasheet.pdf
IC INV SCHMITT TRIGGER 5TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 200MA 2.3 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN TAB RECEPT 14-18AWG datasheet.pdf
CAP FILM 2000PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
LIGHT PIPE RIGID CLEAR 3MM datasheet.pdf
ATCA POWER MODULE CONN 34PINS datasheet.pdf
D4SL-3MDG-DN datasheet.pdf
Connector Socket 88 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf