CTS Electronic Components 752091121GPTR7
752091121GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752091121GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 120 OHM 9SRT
Datasheet Download
752091121GPTR7.pdf
Availability of 752091121GPTR7
QUANTITY
752091121GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752091121GPTR7
Internal Part NumberEIS-752091121GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)120
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.515" L x 0.080" W (13.08mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752091121GPTR7
Related Links7520911, 752091121GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752091121GPTR7 Details Description
Related parts for 752091121GPTR7
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1PF 25V 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V/3.3V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 2CH SOT665 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
VERSAFIT ELEC datasheet.pdf
TV 66C 66#22D PIN PLUG datasheet.pdf
SW SELECTOR DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf