CTS Electronic Components 752101102GPTR7
752101102GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752101102GPTR7
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 1K OHM 10SRT
Datasheet Download
752101102GPTR7.pdf
Availability of 752101102GPTR7
QUANTITY
752101102GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752101102GPTR7
Internal Part NumberEIS-752101102GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information752 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.565" L x 0.080" W (14.35mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752101102GPTR7
Related Links7521011, 752101102GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752101102GPTR7 Details Description
Related parts for 752101102GPTR7
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 2A 48V datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 250V 0805 datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 158 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
2.5 APPLI-M 8CKT OP/EW WO/POL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 2.66K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf