CTS Electronic Components 752101223GPTR13
752101223GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
752101223GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 22K OHM 10SRT
Datasheet Download
752101223GPTR13.pdf
Availability of 752101223GPTR13
QUANTITY
752101223GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752101223GPTR13
Internal Part NumberEIS-752101223GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.565" L x 0.080" W (14.35mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752101223GPTR13
Related Links7521012, 752101223GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752101223GPTR13 Details Description
Related parts for 752101223GPTR13
RES SMD 105K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CARDEDGE HIPRO 72POS DL .100 BLK datasheet.pdf
Connector Receptacle 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 5.6K OHM 9SIP datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 108MHZ 24TBGA datasheet.pdf
CONN HEADR 48POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC P600 datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS T/H GOLD datasheet.pdf