CTS Electronic Components 752101333GPTR13
752101333GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
752101333GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 33K OHM 10SRT
Datasheet Download
752101333GPTR13.pdf
Availability of 752101333GPTR13
QUANTITY
752101333GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752101333GPTR13
Internal Part NumberEIS-752101333GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.565" L x 0.080" W (14.35mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752101333GPTR13
Related Links7521013, 752101333GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752101333GPTR13 Details Description
Related parts for 752101333GPTR13
RES SMD 1.96K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 500MA 2.2 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC PULSAR DIGITAL DUAL 56TQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 220PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC REG PWM CONV AC/DC 8-DIP datasheet.pdf
SW SIDE ROTARY WIRELESS datasheet.pdf
MICRO 100 F 3" RBW datasheet.pdf