CTS Electronic Components 752103472GPTR13
752103472GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
752103472GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 4.7K OHM 10SRT
Datasheet Download
752103472GPTR13.pdf
Availability of 752103472GPTR13
QUANTITY
752103472GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752103472GPTR13
Internal Part NumberEIS-752103472GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.565" L x 0.080" W (14.35mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752103472GPTR13
Related Links7521034, 752103472GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752103472GPTR13 Details Description
Related parts for 752103472GPTR13
IC PROFIBUS RS-485 TXRX 8-SOIC datasheet.pdf
LCD MODULE 8X2 CHAR TRNSFL STN datasheet.pdf
RES SMD 3.74M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG BCK 1.575V/1.8V 0.6A 8DFN datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 30mA Backlight 24-VFQFPN (4x4) datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
ROUND SPACER M4 NYLON 3/4" datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 20% 160VDC AXIAL datasheet.pdf