CTS Electronic Components 752123330GP
752123330GP picture photo
Mfg. Part Number
752123330GP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 6 RES 33 OHM 12SRT
Datasheet Download
752123330GP.pdf
Availability of 752123330GP
QUANTITY
752123330GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 752123330GP
Internal Part NumberEIS-752123330GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information752 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)33
Tolerance±2%
Number of Resistors6
Number of Pins12
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case12-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.665" L x 0.080" W (16.89mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752123330GP
Related Links75212, 752123330GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752123330GP Details Description
Related parts for 752123330GP
RES SMD 14 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HEADER INVRTD 96POS STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 8-SOIC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 300W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
BASE PLATE datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY HEADER WTB 18POS datasheet.pdf