CTS Electronic Components 752123332GTR7
752123332GTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752123332GTR7
Brief Description
RES ARRAY 6 RES 3.3K OHM 12SRT
Datasheet Download
752123332GTR7.pdf
Availability of 752123332GTR7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
752123332GTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752123332GTR7
Internal Part NumberEIS-752123332GTR7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package1,000
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±2%
Number of Resistors6
Number of Pins12
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.665" L x 0.080" W (16.89mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752123332GTR7
Related Links752123, 752123332GTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752123332GTR7 Details Description
Related parts for 752123332GTR7
CONN HEADER VERT 4POS 2.5MM GOLD datasheet.pdf