CTS Electronic Components 752123470GP
752123470GP picture photo
Mfg. Part Number
752123470GP
Brief Description
RES ARRAY 6 RES 47 OHM 12SRT
Datasheet Download
752123470GP.pdf
Availability of 752123470GP
QUANTITY
752123470GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 752123470GP
Internal Part NumberEIS-752123470GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information752 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package250
Series752
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47
Tolerance±2%
Number of Resistors6
Number of Pins12
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.665" L x 0.080" W (16.89mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752123470GP
Related Links75212, 752123470GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752123470GP Details Description
Related parts for 752123470GP
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
SSD 72GB SCSI datasheet.pdf
RES 12 OHM 2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 1POS CBL MNT PINS datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 61A 1.05 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
SPCL UNIV SFTY MAT 21.5X42.5" W/ datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf