CTS Electronic Components 752161104GP
752161104GP picture photo
Mfg. Part Number
752161104GP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 14 RES 100K OHM 16DRT
Datasheet Download
752161104GP.pdf
Availability of 752161104GP
QUANTITY
752161104GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 752161104GP
Internal Part NumberEIS-752161104GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information752 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±2%
Number of Resistors14
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-DRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752161104GP
Related Links75216, 752161104GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752161104GP Details Description
Related parts for 752161104GP
IC MPU SUPERVISR 3.08V 9MICROSMD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 22MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ8 PG21 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 6COL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 160MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
BATTERY LEAD ACID VRLA 12V 4.5AH datasheet.pdf
RES 107 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 35A datasheet.pdf