CTS Electronic Components 752161473GPTR7
752161473GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752161473GPTR7
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 14 RES 47K OHM 16DRT
Datasheet Download
752161473GPTR7.pdf
Availability of 752161473GPTR7
QUANTITY
752161473GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752161473GPTR7
Internal Part NumberEIS-752161473GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information752 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±2%
Number of Resistors14
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-DRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752161473GPTR7
Related Links7521614, 752161473GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752161473GPTR7 Details Description
Related parts for 752161473GPTR7
SSD 64GB 2.5" UATA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
N.M.FIT HDR HSG ASSY datasheet.pdf
RES 348 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 1000VDC datasheet.pdf