CTS Electronic Components 752163102GPTR7
752163102GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752163102GPTR7
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 16DRT
Datasheet Download
752163102GPTR7.pdf
Availability of 752163102GPTR7
QUANTITY
752163102GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752163102GPTR7
Internal Part NumberEIS-752163102GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-DRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752163102GPTR7
Related Links7521631, 752163102GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752163102GPTR7 Details Description
Related parts for 752163102GPTR7
IC CLK BUFFER 1:8 14SOIC datasheet.pdf
LABEL INK JET PLYLFN .83X1.88" datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 3 OHM 5% 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC FILTER/ESD PROT 7CH WLCSP18 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK CK505 CALPELLA 32QFN datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOT23 datasheet.pdf