CTS Electronic Components 752163151GPTR13
752163151GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
752163151GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 150 OHM 16DRT
Datasheet Download
752163151GPTR13.pdf
Availability of 752163151GPTR13
QUANTITY
752163151GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752163151GPTR13
Internal Part NumberEIS-752163151GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)150
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752163151GPTR13
Related Links7521631, 752163151GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752163151GPTR13 Details Description
Related parts for 752163151GPTR13
FIXED IND 27UH 1.12A 150 MOHM datasheet.pdf
IC SENSOR ACCEL +/-8G 16-SOIC datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 72A 1400V FO-F-B datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.12K OHM 1% 20W datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE SKT datasheet.pdf
INVERTED M/JK,2PORT,8POS,SHLD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 60A datasheet.pdf
762MM EURO HDR HORIZ OPEN END 7C datasheet.pdf