CTS Electronic Components 752163472GPTR7
752163472GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752163472GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 16DRT
Datasheet Download
752163472GPTR7.pdf
Availability of 752163472GPTR7
QUANTITY
752163472GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752163472GPTR7
Internal Part NumberEIS-752163472GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752163472GPTR7
Related Links7521634, 752163472GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752163472GPTR7 Details Description
Related parts for 752163472GPTR7
CONN CABLE CLAMP SZ15 M16 SILVER datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL LOW-SIDE 20-SOIC datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE CTRL TOP 36KHZ datasheet.pdf
RES 0.025 OHM 30W 1% TO218 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
PE-TERM FOR HAN-MODULAR SIZE 24 datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 75 OHM SOLDER datasheet.pdf