CTS Electronic Components 752181123GPTR7
752181123GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752181123GPTR7
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 16 RES 12K OHM 18DRT
Datasheet Download
752181123GPTR7.pdf
Availability of 752181123GPTR7
QUANTITY
752181123GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752181123GPTR7
Internal Part NumberEIS-752181123GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±2%
Number of Resistors16
Number of Pins18
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case18-DRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.515" L x 0.080" W (13.08mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752181123GPTR7
Related Links7521811, 752181123GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752181123GPTR7 Details Description
Related parts for 752181123GPTR7
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 60A TO-220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 600W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN TERM BLCK 12POS 15MM 1-8AWG datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 3.6A 22 MOHM SMD datasheet.pdf