CTS Electronic Components 752181222GPTR13
752181222GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
752181222GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 16 RES 2.2K OHM 18DRT
Datasheet Download
752181222GPTR13.pdf
Availability of 752181222GPTR13
QUANTITY
752181222GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752181222GPTR13
Internal Part NumberEIS-752181222GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors16
Number of Pins18
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.515" L x 0.080" W (13.08mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752181222GPTR13
Related Links7521812, 752181222GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752181222GPTR13 Details Description
Related parts for 752181222GPTR13
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf