CTS Electronic Components 752201102GP
752201102GP picture photo
Mfg. Part Number
752201102GP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 18 RES 1K OHM 20DRT
Datasheet Download
752201102GP.pdf
Availability of 752201102GP
QUANTITY
752201102GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 752201102GP
Internal Part NumberEIS-752201102GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information752 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±2%
Number of Resistors18
Number of Pins20
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-DRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.565" L x 0.080" W (14.35mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752201102GP
Related Links75220, 752201102GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752201102GP Details Description
Related parts for 752201102GP
AC/DC CONVERTER 24V 900W datasheet.pdf
RES 250 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN HOOD SHELL SIDE ENTRY M32 datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 0.3A 8SOIC datasheet.pdf
FULLY POTTED LIMIT SWES datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 650MA 1.3 OHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
350 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
CAP 330 UF 20% 25 V datasheet.pdf