CTS Electronic Components 752201102GP
752201102GP picture photo
Mfg. Part Number
752201102GP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 18 RES 1K OHM 20DRT
Datasheet Download
752201102GP.pdf
Availability of 752201102GP
QUANTITY
752201102GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 752201102GP
Internal Part NumberEIS-752201102GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information752 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±2%
Number of Resistors18
Number of Pins20
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-DRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.565" L x 0.080" W (14.35mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752201102GP
Related Links75220, 752201102GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752201102GP Details Description
Related parts for 752201102GP
IC FLASH 8MBIT 80NS 40TSOP datasheet.pdf
IC ENHANCED MOD SUDIOMORPHIC HEM datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
Connector Socket 68 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 30.5VC SMP datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 250V 8.0A datasheet.pdf